IT mokytojas Tomas: apie savarankišką mokymąsi internete

Kada tiksliai atsirado pirmasis masinis atvirasis internetinis kursas MOOC (angl. massive open online course) pasakyti sunku [2], tačiau kai vienas iš žymiausių pasaulio universitetų Stanford 2011 metais atidarė kursą Įvadas į dirbtinį intelektą (angl. Introduction to Artificial Intelligence), kuriame užsiregistravo daugiau kaip 160 000 studentų, pradėjome įtarti, kad švietimas stovi ant revoliucijos slenksčio. Šimtas šešiasdešimt tūkstančių studentų! Visiškai nemokamai geriausiame pasaulio universitete! Per kiek metų universitetas tiek galėtų parengti?! Nors idėja dar jauna, situacija nuolat kinta: šiuo metu galima rasti tūkstančius įvairiausių kursų šimtuose skirtingų mokymosi platformų iš žymiausių pasaulio universitetų, institutų ir privačių organizacijų. Galime mokytis bet ko – nuo kepimo pagrindų iki matematinės analizės. Taigi kyla klausimas – kur šiame procese mokyklos vieta?

Kadangi Lietuvos informacinių technologijų mokymo programa 11–12 klasėms neatnaujinta dar nuo 2011 metų, kaip informacinių technologijų mokytojas, jaučiau pareigą praplėsti programos rėmus ir supažindinti mokinius su svarbiausiais, mano supratimu, 21-ojo amžiaus informacinės visuomenės klausimais. Su vienuolikta klase ėmėmės savarankiško mokymosi MOOC platformose projekto.

Skaityti daugiau...

Interviu su mokytoja Edita: pirmokų adaptacija

Kodėl kiekvienais metais Lietuvoje vis jaunesni vaikai praranda motyvaciją mokytis? Kodėl į pirmą klasę ateina vaikai, turintys daug akademinių žinių, bet stokojantys kitų įgūdžių? Koks yra tėvų vaidmuo vaiko gyvenime jam pradėjus lankyti mokyklą? Apie tai ir kitus šiandieniniams tėvams rūpimus klausimus kalbame su Vilniaus Valdorfo mokyklos pradinių klasių mokytoja Edita Kazanavičiene.

- Šiais metais į pirmąsias klases Lietuvoje atėjo rekordiškai daug pirmaklasių. Kiek paprastai užtrunka vaiko, pirmą kartą atėjusio į mokyklą, adaptacija ir nuo ko ji priklauso?

- Tai labai individualu: vienam vaikui adaptacija gali užtrukti porą mėnesių, kitam - tris, o trečiam prireikia dar daugiau laiko. Priklauso nuo vaiko, kiek jis turi savyje drąsos, ramybės, saugumo jausmo, kurį gavo iš savo šeimos.

Skaityti daugiau...