Interviu su mokytoja Edita: pirmokų adaptacija

Kodėl kiekvienais metais Lietuvoje vis jaunesni vaikai praranda motyvaciją mokytis? Kodėl į pirmą klasę ateina vaikai, turintys daug akademinių žinių, bet stokojantys kitų įgūdžių? Koks yra tėvų vaidmuo vaiko gyvenime jam pradėjus lankyti mokyklą? Apie tai ir kitus šiandieniniams tėvams rūpimus klausimus kalbame su Vilniaus Valdorfo mokyklos pradinių klasių mokytoja Edita Kazanavičiene.

- Šiais metais į pirmąsias klases Lietuvoje atėjo rekordiškai daug pirmaklasių. Kiek paprastai užtrunka vaiko, pirmą kartą atėjusio į mokyklą, adaptacija ir nuo ko ji priklauso?

- Tai labai individualu: vienam vaikui adaptacija gali užtrukti porą mėnesių, kitam - tris, o trečiam prireikia dar daugiau laiko. Priklauso nuo vaiko, kiek jis turi savyje drąsos, ramybės, saugumo jausmo, kurį gavo iš savo šeimos.

Skaityti daugiau...