Iš žemės ūkio praktikos grįžome pagražėję bei pilni įspūdžių

Šią vasarą, kaip ir kiekvienais metais, mūsų mokyklos dešimtokai važiavo į žemės ūkio praktiką Vokietijoje. Įdomu yra tai, kad dauguma mokinių prieš išvykdami į šios praktikos naudingumą žiūrėjo skeptiškai, tačiau grįžę suprato – laikas visgi buvo prasmingas.

Į praktiką važiavome nevisi tuo pačiu metu, taip pat skyrėsi ir mūsų praktikos vietos, atliekami darbai bei dienotvarkė. Vieni dirbo su gyvuliais, kiti laiką leido laukuose, o kai kuriems netgi teko padirbėti kepykloje. Ūkių šeimininkai, kaip ir praktikantai, buvo skirtingi: vieni labai rūpinosi, kad praleistas laikas būtų turiningas, kiti – duodavo visišką laisvę.

Mes iš Lietuvos skridome lėktuvu, o prieš nuvykstant į ūkį aplankėme porą miestų Vokietijos pietvakariuose, po to sėdome į traukinį ir važiavome šiaurės kryptimi – taip prasidėjo mūsų patirties kelionė.

Pirmasis mano įspūdis buvo puikus, gera atmosfera išsklaidė bet kokias baimes, ūkis buvo didokas ir pasirodė tikrai nenuobodus. Galbūt sunkiausia buvo prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų, nes į darbo vietas reikėjo atvykti jau šeštą valandą ryto, tačiau apsipratome greitai, nes naujokai buvome ne tik mes (praktiką taip pat atliko ir mokiniai iš vietinių Valdorfo mokyklų). Kasdien turėdavome pasitarimus, kurių metu vykdavo veiklos aptarimas, dienos darbų pasiskirstymas. Žinoma, turėjome ir laisvo laiko, kurį leidome važinėdami dviračiais ir taip lankydami aplinkinius miestus, skaitydavome ir žiūrėdavome filmus. Visgi įsitikinome, kad per tris savaites įmanoma prisitaikyti prie ūkio diktuojamo gyvenimo būdo ir tikrai nenuobodžiavome.

Po kelionės beveik visi mokiniai prisipažino, kad pavyko pagilinti anglų kalbos žinias, taip pat džiaugėsi paragavę savarankiško gyvenimo. Nors pradžioje ir nerimavome, kad vasara prabėgs veltui, bet visgi spėjome pailsėti ir į mokyklą grįžome pagražėję bei pilni įspūdžių. Kaip ir buvo galima tikėtis, kelionė ne visiems buvo sklandi, bet gerai, kad itin didelių problemų nebuvo. Dabar jau atrodo, kad iškilusias problemas būtų galima pavadinti nebent nuotykiais.

10 kl. mokinė Rugilė Baškauskaitė