Pragiedruliai po lietingosios Pavasario šventės

Renginio nuotraukų galerija
Specialiai šventei mokinių tarybos paruoštas laikraštis „Valdorfietis“

Štai ir pražlegsėjo guminiais batais apsiavusi Pavasario šventė, kuri šiemet įvyko gegužės 25 d., šeštadienį, kai pliaupė nemažas lietutis, o abiturientai susirūpinę laikė anglų kalbos egzaminą. Jau tradicija tampanti Pavasario šventė šiemet buvo skirta paraginti visus dar atkakliau siekti savo svajonės - kad mokykloje būtų pastatyta salė ir menų klasės.

Smagu, kad prie šventės šurmulio mielai prisidėjo ne tik vyresnieji mokyklos bendruomenės nariai – tėveliai bei mokytojai – bet visu pajėgumu į darbą pasijungė ir visų klasių moksleiviai bei nenuilstanti Mokinių taryba, kurios nariai netgi spėjo išleisti laikraštį „Valdorfietis“ ir apžvelgti svarbiausias datas mūsų mokslo metų kalendoriuje. Taip pat šventės metu buvo galima įsigyti nemažai mokyklos atributikos: ženkliukų, patvirtinančių valdorfišką tapatybę, marškinėlių, kuriuos dekoravo graffiti piešėjų būrelis.

Tik įėjusius į mokyklos teritoriją šventės svečius pasitiko didžiulė palapinė, kurioje susiglaudę juoku šildėsi ūkininkų turgelio iniciatoriai bei sodinukų prekeiviai. Netradicinėmis šventės dekoracijomis rūpinosi burbulų pūtimo ekspertai, kvapais nosį glostė šašlykinės darbuotojų kepami skanėstai, o kad pernelyg neužkaistume iš laimės, nenumaldomai buvo gaminami gardžiausi ledai.

Mokyklos viduje šventinis vyksmas buvo pasidalijęs į tris lygmenis: paslaptingą apatinę, žmogiškąją vidurinę ir dieviškąją viršutinę. Rūsio erdvėse nemažas kapitonų būrelis požeminėmis upėmis bandė plukdyti laivelius, pirmasis aukštas žmogiškai rūpinosi šventės dalyvių sotumu bei estetiniais malonumais batikos užsiėmimuose, o norintys patirti ardymo džiaugsmą galėjo sudalyvauti senojo mokyklos pianino ardymo akcijoje. Antrame mokyklos aukšte šurmuliavo intelektuali protmūšio kavinė (sako, kad su didžiausiomis Napoleono pyrago porcijomis!), o teatriukas kultūriškai maitino žiūrovų dvasią „Saldžia koše“.

Žinoma, desertui buvo paliktas itin stebinantis bei talentais garsėjantis įvairiažanris bei įvairiakalbis koncertas, po kurio šventę plaktuko dūžiais uždarė aukcionas su kosminiais skruzdėlyno pasiūlymais (tik!) už 750 000 Lt.

Taigi nors šlapia bei lietinga pasitaikė diena, o ir programa klostėsi ne taip sklandžiai, kaip norėjome, širdyje liko šiltas jausmas, skatinantis tikėti, kad bendromis jėgomis surinksime lėšas reikiamų patalpų pristatymui ir jose galėsime šurmulingai kurti save, o kartu ir savo ateitį.

Parengė Ineta Žymančiūtė