Klasės sutelktumo seminarai 7-8 klasėms

Sausio mėnesį 7-okai bei 8-okai turėjo klasės sutelktumo užsiėmimus, kuriuos vedė „Kitokie projektai“ konsultantas Nerijus Januškevičius bei mokyklos psichologas Mykolas. Šių užsiėmimų idėja: leisti klasei kartu pabūti nekasdienėje veikloje, atlikti užduotis su iššūkiais, pasižiūrėti, kas padeda ir kas trukdo būti kartu.

Susitikimas prasidėjo susipažinimu „Kuo aš esu unikalus šioje klasėje?“. Buvo labai įdomu pamatyti, kiek visi turi bendrų pomėgių, užsiėmimų ir, kuo išsiskiria. Toliau mokiniai turėjo aktyvias užduotis, kuriomis buvo bandoma atkreipti dėmesį į tai, kas klasei aktualiausia. Šokinėdami per virvę, lįsdami per žiedus vaikai bandė rasti įvairias strategijas, kurios padėtų tas užduotis atlikti kuo tiksliau, greičiau ir, svarbiausia, - kad dalyvautų visi. Buvo smagu, kai vaikai galėjo vieni kitus paskatinti, padėti, palaikyti – jautėsi komandos dvasia. O kai kurie džiaugėsi netgi nugalėję savo baimes.

Pabaigoje mokiniai aptarė, kas buvo svarbu, ką norėtų pritaikyti kasdieniniame klasės gyvenime ir parašė pasižadėjimus. Dauguma paminėjo, kad buvo smagu kartu siekti vieno tikslo, kad jautė vienas kito palaikymą bei paramą.

7-okai savo įspūdžius aprašė rašinėliuose. Štai kelios citatos iš jų atsiliepimų: „Man buvo labai smagu taip praleisti dieną ir išmokau nugalėti baimę“;
„Man ši diena labai patiko, nes klasė buvo kartu, visi dalyvavo, buvo smagios užduotys“;
„Niekas nekaltino, tik drąsino bandyti dar kartą. Buvo smagu <...> ir nors tai buvo tik paprastas žaidimas jis sukėlė labai daug emocijų ir džiaugsmo“;
„Man patiko ir su džiaugsmu pakartočiau dar kartą“.