Vasario 16-osios šventė

Šiemet Vasario 16-osios šventė mūsų mokykloje vyko jau 7-tus metus! Tiesa, pernai dėl mokyklos rekonstrukcijos šventė įvyko Sietuvos mokykloje. Tačiau pasikeitusi vieta nesukliudė ateiti visiems norintiems šią dieną švęsti ir būti kartu su šeimomis nuo mažiausio iki didžiausio. Netgi, atvirkščiai, dar kartą parodė kiek mūsų daug ir kaip reikalinga didelė salė mokyklos renginiams! O kitos mokyklos žmonių komentarai netgi suteikė pasitikėjimo, kad šventės programa tikrai šauni.

Taigi, šių metų šventė Lietuvos nepriklausomybei paminėti įvyko ne tradicinę dieną ir ne tradicinę valandą 16d., 16val.16min., o vasario 14-ąją 18.00val. Jaudinomės, kad šis pakeitimas atsilieps dalyvių skaičiui... Tačiau susirinko daug vaikų ir daug suaugusiųjų. Šventę tradiciškai pradėjome Lietuvos himnu. Kokiomis sąlygomis buvo pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas pasakojo ir savo senelio prisiminimais bei archyvine medžiaga dalijosi Gytis. Svečiuose jau keletą metų šventėje dalyvavo bei lietuvių liaudies žaidimus ir vakaronę vedė VISI folkloro ansamblis vadovaujamas Evaldo Vyčino. Beje, šiemet šventės folklorinėje dalyje sublizgėjo 1kl. mokytojos Kotrynos vadovaujamo mokyklos folkloro būrelio perliukas ir sutikę šventės vakaronėje pamuzikuoti liaudies muzikantai - senoliai - Vytautas (smuikas) ir Gediminas ("peterburgska" armonika). Jau 7-tus metus šventėje audringai vyko Giedriaus organizuojama tradicinė viktorina - "Protų mūšis" apie Lietuvą ne tik istoriniu aspektu. Beje, kas dar nežino: vasario 14-ąją skelbiamą kaip meilės arba Valentino dieną, lietuviai irgi turėjo nuo seno - meilės deivės Mildos dieną - gegužės 13-ąją! Tad neužmirškite savo mylimųjų pasveikinti ir tą dieną!.

Galima tik pasidžiaugti, kad kasmet, vasario 16 dieną tradicija tampa simbolinis dvigubas ratas, kai viduriniame rate susikimba už rankų vaikai, o aplinkui juos, susiėmę už rankų kartu šoka ir dainuoja suaugusieji.Tai - lyg saugios, laisvos ir nepriklausomos jaunystės, laisvės ir ateities auginimas. Suaugusieji ir vaikai...

Viktorinos metu ryškėja, kad prie vieno stalo susėdusios dvi kartos gali lygiomis teisėmis šio to išmokyti ir papildyti viena kitą, tik reikia pasitikėti ir įsiklausyti į jaunųjų pasiūlymus. O ilgo vakaro metu susitikti seniai matytą, o gal dar niekada nematytą žmogų - irgi puiki erdvė.

Tad, kaip mes tą dieną būname? Kaip tos dienos svarbą perteikiame savo vaikams?

Jeigu kyla minčių, kaip galima pažvelgti į tą dieną, pasidalinkite, prisijunkite prie šventės organizavimo grupės, siūlykite savo idėjas. Bendraukime, dalinkimės, auginkime. Kartu.

Mokytoja Daiva Ladukienė

Vyčio Vidūno nuotraukos


Konstantino Karašausko nuotraukos