Baigėsi šaškių ir šachmatų turnyras!

Šių metų kovo pradžioje Vilniaus Valdorfo mokykloje visą savaitę vyko šaškių ir šachmatų turnyras. Dalyviai aktyviai registravosi ir į pradedančiųjų grupes, ir į pažengusių. Turnyro pirmą dieną atrodė, kad žaidžia visi mokiniai - mokyklos fojė buvo net nuklotas popiečio grupės mokinukų padarytomis lentomis ar pačių vaikų atsineštais žaidimais. Iš tiesų panašiai ir buvo - į turnyrą užsiregistravo apie 300 dalyvių, o mokykloje iš viso dirba ir mokosi apie 400 žmonių.

Nežinau, kas paskatino mokinius taip aktyviai įsitraukti: ar tai, kad šaškės ir šachmatai - žinomi žaidimai, ar tai, kad buvo galimybė pamatuoti savo proto aštrumą neužsidirbant papildomų mėlynių, ar tai, kad organizatoriai pažadėjo prizų - kiekvienos grupės nugalėtojams po 2 bilietus į filmą ir saldainių? Manau, kad daugiausia lėmė vaikų noras tiesiog žaisti - žaidžiant pasimatuoti pergalę ir pralaimėjimą be jokios baimės ir kartėlio. Nors buvo ir ašarų, bet vis tiek pavykdavo po partijos paspausti vienas kitam rankas.

Turnyrui įpusėjus sužinojome, kad tėvelis Aurimas Kučkailis suorganizavo ir sutarė susitikimą su šachmatų didmeistre, Lietuvos Respublikos Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen. Nepaisydama įtemptos Seimo narės dienotvarkės, ji rado laiko ir pažadėjo atvykti susitikti su mokyklos turnyro dalyviais ir asmeniškai pasveikinti nugalėtojus. Jūs net neįsivaizduojate, kaip vaikai ketvirtadienį trynė rankas iš nekantrumo - fotografavo ir išsisaugojo finalo partijas, net planavo simultantą su didmeistre sulošti… Deja, nebuvo lemta Viktorijai tą penktadienį įsitikinti, kokie gudrūs mūsų mokiniai aštraus, nes naktį iš ketvirtadienio į penktadienį mokykloje įvyko vandentiekio avarija ir buvo atšauktas ne tik finalas, bet ir pamokos. Tačiau mes neprarandame vilties dar susimatyti su Viktorija ir tikimės, kad stalas, „netyčia” likęs foje po šaškių ir šachmatų turnyro, visuomet bus užimtas, o vieną dieną ten užaugs mūsų valdorfietiška Viktorija.

Nepaisant netikėtų kliūčių, finalas įvyko ir visi turnyro dalyviai buvo saldžiai pavaišinti medaliais bei pakviesti į ViVa kino teatrą. Praėjusį penktadienį įvyko filmo peržiūra, kurioje dalyvavo apie 50 vaikų. Net užgniaužę kvapą žiūrėjome Goro Miyazakio filmą „Žemjūrės pasakos”. Taip norėčiau, kad penktadienio kino teatras taptų dar viena smagia tradicija mokykloje...

Ačiū visiems dalyvavusiems, parėmusiems ar kitaip prisidėjusiems prie šio turnyro organizavimo - visiems dalyviams, popiečio grupės vaikams ir auklėtojoms, kurie braižė, spalvojo lentas, šlifavo šaškes, technologijų mokytojams Simui ir Vykintui, kurie pripuošė medinių šaškių, mokytojams Tadui už aktyvų dalyvavimą, Tomui už taisyklių ir tvarkos palaikymą, visiems kitiems - už kantrybę laukiant vėluojančių vaikų iš pertraukos, o galiausiai - tėveliams Elmyrai ir Giedriui Vaidakavičiams, Kęstučiui Dragūnevičiui, Aurimui Kuškailiui už finansinę ir moralinę paramą.

Milda Čeikienė

Keletas nuotraukų