Metų darbų pristatymai – asmenybių atspindžiai

Spalio antrąją savaitę vyko dvyliktokų Metų darbų pristatymai

Metų darbas – svarbus etapas mokantis Valdorfo mokykloje. Jo metu mokiniai labiau pažįsta save, pirmąkart rašo didelės apimties mokslinio stiliaus rašto darbą iš savo patirties bei tobulina viešojo kalbėjimo įgūdžius. Beveik metus laiko gaminti darbai, kūriniai, produktai ar dainos buvo pristatyti bendruomenei. Darbai buvo labai skirtingi, kaip ir juos sukūrusios asmenybės.

Šiais metais ypač daug darbų buvo iš muzikos ir meno krypčių. Penki darbai buvo muzikiniai – kas kūrinį pritaikė, sugrojo, o kas net parašė. Techno muzika, rokas, gitara, populiarusis stilius, elektroninė muzika, o gal klasikinė muzika - čia kas kam įdomiau. Daug buvo ir meninių, kūrybinių darbų.

Trumpametražis filmas papasakojo apie vidinius žmogaus demonus. Matėme stop kadro lėlytę, įmantrių raštų mozaiką sode, vaiko vystymosi etapų atvaizdavimą, batų dizainą, tatuiruotes ir labai tikroviškus skirtingo amžiaus moterų portretų liejinius iš gipso. Neliko nuskriausti ir mados mėgėjai – jie galėjo pasimėgauti pačia naujausia drabužių kolekcija.

Kiek mažiau buvo mokslinio stiliaus darbų, tačiau jie daugelį privertė susimąstyti. Buvo tiriamas elektromagnetinių Wi-fi bangų poveikis augalams, įvykdyta Žirmūnų mikrorajono senolių apklausa egzistenciniais klausimais, ranka parašyta 30 psl. senelės istorija.

Ne visi mokiniai savo ateitį norėtų sieti su Metų darbo tema, tačiau daugelis pasisėmė vienokios ar kitokios patirties. Nors Metų darbų pristatymai baigėsi, bet neilgai trukus dvyliktokams prasidės egzaminų maratonas, kur galbūt padės Metų darbo suteikti įgūdžiai – laiko planavimas, taisyklingas viešasis kalbėjimas ar didesnis pasitikėjimas savimi.

Tomas Petruškevičius

Vėjaus Žigilėjaus nuotraukos