Mokyklos bendruomenės tradicinės šventės ir renginiai

Mokslo metų pradžios šventė

Kasmet tradiciškai susitinkame prie mokyklos kalnelio, sudainuojame dainą „Vingiuoja kelias vis tolyn“ ir šilkų koridoriumi priimame pirmokus į mūsų jaukią bendruomenę.

Mykolinės

Šv. Mykolo dieną visa mokykos bendruomenė – mokiniai, tėvai, mokytojai ir alumnai – susirenka miške ir žaidžia ypatingą strateginį žaidimą, simbolizuojantį kiekvieno žmogaus vidinę kovą tarp gėrio ir blogio. Žaidimo veikėjai yra žmonės, angelai ir slibinai. Žaidimo esmė – žmonės, t. y. riteriai, turi sugaudyti visus slibinus, o angelai – padėti žmonėms, kuriuos pagavo slibinai. Artėjant žaidimui koridoriuose neretai išgirsi: „Kas tu būsi šiemet?“. Daugiau apie Mykolinių reikšmę ir žaidimą skaitykite ČIA.

Naktinis Mykolinių žaidimas

Ieškantiems aštresnių pojūčių mokinių parlamentas organizuoja patobulintą Mykolinių žaidimą: jame galima dalyvauti tik vyresniems mokiniams, suaugusiems ir alumnams, o taisyklės pritaikytos aktyviam žaidimui be galimybės prasėdėti visą laiką prie laužo. Juodai apsirengę slibinai tampa visiškai nepastebimi naktiniame miške...

Žibintų šventė

Šv. Martyno dieną mokyklos bendruomenė susitinka jau sutemus. Einame į tradicinę žibintų eiseną Vingio parku, o sugrįžus mokyklos kieme įsižiebia įvairių klasių kurtos šviesos instaliacijos, rodomas šešėlių spektaklis, šviesos performansai, aplink laužą dainuojamos dainos.

Dvyliktokų metų darbų pristatymai

Tai išties nepaprastas reginys: dvyliktokai eksponuoja ir pristato savo projektinius darbus, prie kurių nuosekliai dirbo visus metus. Darbų įvairovė daro įspūdį – čia galima pamatyti ir architektūrinį projektą ir pasiūtą suknelę, sukonstruotą Teslos ritę ar įkurtą žurnalistinį portalą. Neretas dvyliktokas pasirenka studijas susijusias su savo atliktu metų darbu. Kuo skiriasi Valdorfo mokykloje besimokę mokiniai nuo kitų jaunuolių? – ateikite ir pamatykite.

Advento spiralė

Advento laikotarpio pradžią pažymime susikaupimu ir rimtimi. Ypatingo ritualo metu degame žvakutę, dainuojame lietuvių liaudies adventines dainas, skamba kanklės...

Advento mugė

Visa bendruomenė ir mokyklos svečiai susitinka pabūti kartu. Čia galima įsigyti kalėdinių dovanėlių, pasigaminti adventinį vainiką, padainuoti lietuvių liaudies dainų, nusilieti žvakę ar tiesiog ateiti pabendrauti.

Kalėdinis bendruomenės vaidinimas

Kalėdų istorija vis iš naujo atgimsta spektaklyje, kurį stato mokyklos mokytojai, tėvai ir vaikai drauge.

Šimtadienis

Šventę dvyliktokams organizuoja vienuoliktokų ir dešimtokų jungtinės pajėgos.

Lietuvos Valstybės atkūrimo diena

Ši diena mokykloje švenčiama vasario 16-ą dieną. Nesvarbu, kad ne darbo diena. Kaip gi geriau atšvęsi Valstybės gimtadienį, jei ne kartu su bendruomene? Organizuojamas protmūšis, tradicinių šokių ir žaidimų vakaronė.

Sporto savaitė

Mokinių parlamentas visą savaitę organizuoja įvairius renginius: susitikimus su žinomais sportininkais, sveikos gyvensenos specialistais, krepšinio turnyrą.

Paskutinio skambučio koncertas

Dar viena diena, kai susirenka visa bendruomenė vienoje vietoje. Šį kartą – atsisveikinti su vyriausiais mokyklos mokiniais. Koncerte paeiliui pasirodo visos klasės nuo 1-os iki 12-os. Pabaigoje skambanti daina „...atėjo mažas vaikas, o išeina jau suaugęs...“ sugraudina ne vieną.