Rekonstrukcija prasideda!!!

Mokyklos pastato II korpuso rekonstrukcija jau prasideda

2019 metus Vilniaus Valdorfo mokykla pasitiko su naujais iššūkiais, kuriems įgyvendinti reikia visų mūsų – bendruomenės narių – pagalbos. Šiemet ne tik švenčiame Valdorfo pedagogikos šimtmetį, bet ir pradedame mokyklos pastato II korpuso rekonstrukciją. Kad ji įvyktų, turime suremti pečius.

Ką slepia graži II korpuso išorė?

Jau praėjusius mokslo metus (2017–2018) mūsų mokyklos pastato II korpusas pasitiko apšiltintas. Buvo sudėti 2 kamerų ir 3 stiklų langai, apšiltintas stogas bei sienos, atlikta apdaila. Dėl to besimokantieji II korpuse net ir šalčiausiomis žiemos dienomis jautėsi komfortiškai. Ir mokytojai, ir mokiniai vienbalsiai sutinka, kad mokytis tapo daug šilčiau ir patogiau.

Tačiau graži II korpuso išorė slepia ne tokį gražų vidų. Todėl visos mūsų mokyklos laukia naujas iššūkis – pilna antro korpuso renovacija. Ji yra neišvengiama. Rekonstrukcija būtina norint sudaryti geresnes mokymosi sąlygas mokyklos bendruomenei, optimizuoti/pritaikyti mokyklos erdves, skirtas mokymuisi, maitinimui, poilsiui ir savarankiškam darbui. Tik įgyvendinus rekonstrukciją, mokykla bus įvykdžiusi įsipareigojimus Vilniaus miesto savivaldybei ir užsitikrins pastato nuomos sutartį iki 2035 metų.

Pastato II korpusui rekonstrukcija būtina
Pastato II korpusas po rekonstrukcijos pagražės ir taps jaukesnis

Rekonstrukcijos darbų viešasis pirkimas

Šiuo metu jau paskelbtas rekonstrukcijos darbų viešasis pirkimas. Planuojama, kad rangovas paaiškės balandžio mėnesį, o statybos darbai prasidės gegužę. Šiai rekonstrukcijai reikia surinkti 300 000 eurų, todėl būtina kiekvieno iš mūsų finansinė pagalba, suteikiant mokyklai paskolas kuo mažesnėmis palūkanomis ir kuo ilgesniam terminui.

Atlikta tėvų apklausa

Sausio ir vasario mėnesiais buvo atlikta mokyklos tėvų apklausa apie skolinimo mokyklai galimybes. Sulaukėme net 66 atsakymų - užpildytų anketų. Iš atsakiusių beveik du trečdaliai pažymėjo, kad gali skolinti mokyklai! Ačiū! Labai džiugina tai, kad pusė atsakiusiųjų skolintų pinigus mokyklai be palūkanų.

Paskola mokyklai

Kiekvieno iš mūsų indėlis yra be galo svarbus ir vertingas. Kviečiame šeimas rinktis joms priimtinas paskolos formas: beprocentes paskolas mokyklai arba paskolas su procentais. Paskolą suteikti galite jūsų norimam laikotarpiui, pageidautina – 5-10 metų, tačiau galima ir trumpesniam laikui. Iškilus būtinybei tėvai gali susigrąžinti paskolą anksčiau termino – paskolos sąlygos lanksčios. Ką daryti, jeigu apsisprendėte suteikti paskolą mokyklai?

3 paprasti žingsniai:

1. Pasirašoma sutartis su mokykla dėl paskolos suteikimo, sutartyje aiškiai įvardijama suma, terminas, palūkanos.

2. Į mokyklos sąskaitą pervedama sutarta suma, skirta mokyklos II korpuso rekonstrukcijai.

3. Pasibaigus sutarties terminui, paskolinti pinigai grąžinami šeimai.


Dėl sutarties sudarymo kreipkitės į mokyklos administraciją tel. (8 5) 213 7041 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Taip pat prašome perduoti šią informaciją ir savo giminaičiams, draugams ar pažįstamiems, kurie gali ir nori prisidėti prie Valdorfo mokyklos gerovės ir jos ateities.

Kiti finansavimo šaltiniai

Vienas iš aktualiausių artėjančio Vilniaus Valdorfo mokyklos modernizavimo projekto klausimų – finansinis. II korpuso rekonstrukcijai reikiamų lėšų planuojama skolintis iš bendruomenės narių, įmonių, taip pat prašysime paramos iš įvairių šaltinių. Tikimės, kad didelę dalį reikiamos sumos pavyks surinkti mokyklos bendruomenės pastangomis. Mokykla aktyviai ieško ir kitų finansavimo šaltinių. Paramos kreipiamasi į vertybinius bankus bei į „Software AG Stiftung“, kuri suteikia finansinę pagalbą Valdorfo iniciatyvoms. Visi, turintys kitų finansavimo pasiūlymų/idėjų, kviečiami išsakyti juos mokyklos administracijai, tel. (8 5) 213 7041, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Dabar valgykloje netelpa norintys pavalgyti. Po rekonstrukcijos bus geriau.

Moderni įranga ir atsinaujinusios klasės

Norime informuoti ir pasidžiaugti, kad mūsų mokykla laimėjo naujos įrangos ir ugdymo priemonių įsigijimui skirtą projektą „Efektyvus mokymo erdvių pritaikymas įvairiapusiškam ugdymui“. Bendra projekto vertė – 322 172 eurų, iš jų 241 307 eurų – ES struktūrinių fondų lėšos ir 80 865 eurų – mokyklos nuosavos lėšos (šiuos pinigus mokykla yra sutaupiusi).

Projekto įgyvendinimas jau prasidėjo. Pirmoji įranga jau pasiekė mūsų mokyklą. Štai Mokytojų kambaryje jau stovi naujas spalvotas kopijavimo aparatas – jį jau spėjo išbandyti dailės mokytojai, kuriems itin patogu spausdinti meno kūrinių reprodukcijas, akyliausieji jau pastebėjo, kad mokyklos skelbimų lentoje atsirado daugiau spalvotų skelbimų.

Jeigu užsuksite į užsienio kalbos kabinetą pirmame aukšte, pamatysite, kad jame jau sumontuotos erdvios lentynos mokyklos bibliotekai, nupirktos iš šio projekto lėšų.

Naujas spalvotas spausdintuvas pasitarnaus dailės istorijos ir kitoms pamokoms
Naujosios bibliotekos lentynos

Viena svarbiausių šio projekto dalių – daugiafunkcinės salės įrengimas. Planuojama didžiausią mokyklos salę (260 kv.m.) pritaikyti ne tik sportui, bet ir mokinių spektakliams, koncertams, bendruomenės renginiams. Numatyta įsigyti mobilią sceną, įrengti teatrinius prožektorius bei garso sistemą, užtamsinti langus. Bus nupirkta 240 vnt. kėdžių žiūrovams, kurias patogu transportuoti pritaikytais vežimėliais. Vienas iš labai lauktų pirkinių – švieslentė, kuri naudojama sporto varžybose, jau sumontuota salėje ir veikia! Be to, sporto užsiėmimams jau nupirkti „ožys“ ir tiltelis, čiužiniai.

Atsinaujins ir šalia esanti teatro repeticijų salė (euritmijos salė), kurioje bus įrengtos naujos kulisinės užuolaidos bei apšvietimas.

Nupirkti sporto įrenginiai (ožys)
Naujoji švieslentė

Siekiant patalpų panaudojimo efektyvumo dalis mokymo klasių pavirs specializuotais kabinetais, t. y., šiuo metu ten esantys mokinių asmeniniai daiktai suras sau vietą naujose spintelėse, kurios bus pastatytos bendrose erdvėse, o atlaisvintuose kabinetuose įsikurs naujos fizikos, biologijos (mikroskopai, kaukolių modeliai), informacinių technologijų (robotai-konstruktoriai) mokymo priemonės, kompiuteriai.

Planuojama įsigyti 30 vnt. nešiojamų kompiuterių, kurie bus naudojami mokinių projektiniam ir savarankiškam darbui. Specializuotuose kabinetuose ir mokymo klasėse bus įrengti projektoriai, nauji mobilūs suolai sudarys geresnes galimybes grupiniam darbui. Bendrosios mokyklos erdvės bus išnaudotos mokinių savarankiškam mokymuisi: II aukšto hole minkštų ir funkcionalių baldų pagalba bus sukurtos jaukios darbo vietos mokiniams.

Technologijų kabinete bus sumontuota dulkių surinkimo sistema, įsigyta naujų priemonių juvelyrikai, kalvio įrankių, įvairių įrankių medžio ir metalo darbams. CNC frezavimo staklės sudarys galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti programavimo įgūdžius ir sukurti kokybiškus įvairaus dizaino gaminius.

Naujomis ugdymo priemonėmis pasipildys ir menų klasės. Dailės kabinetui bus nupirkti stalai su pakreipiamu paviršiumi, molbertai, modeliavimo stovai, hole bus įrengtas tinkamas mokinių kūrybinių darbų ekspozicijos apšvietimas. Nauji muzikos instrumentai – klasikinės ir elektrinės gitaros, violončelė, būgnų komplektai ir net ksilofonas - bus naudojami tiek muzikos pamokose, tiek ir savarankiškiems mokinių muzikos projektams.

Šis laimėtas įrangos įsigijimo projektas – dar viena svarbi priežastis, kodėl būtina kuo greičiau rekonstruoti mokyklos pastato II korpusą, pritaikant jį modernių klasių ir erdvių įrengimui.

Sporto salėje numatyta didelė pertvarka

Kartu mes galime daug!

Vilniaus Valdorfo mokykla prieš 24 metus buvo įkurta iniciatyvių tėvų atkaklumo dėka. Ilgas ir kruopštus darbas, finansinės tėvų paskolos padėjo atlikti rekonstrukciją mokyklos pastato I korpuse. Šiandien tik archyvinėse nuotraukose galima pamatyti, kokiomis sunkiomis sąlygomis mokėsi anuomet mūsų vaikai I korpuse. Panašiai toks pat morališkai pasenęs ir neatitinkantis poreikių šiandien yra mokyklos pastato II korpusas. Suremkime pečius, nelikime abejingi ir puoselėkime vieną svarbiausių Valdorfo mokyklos vertybių – bendruomeniškumą. 2019 metais švenčiame Valdorfo pedagogikos šimtmetį. Tai dar viena proga pasakyti sau ir kitiems – „Kartu mes galime daug!“

SVARBU!

Rekonstrukcijai reikiamus 300 000 eurų turime surinkti bendromis jėgomis – skolindami, dovanodami arba atvesdindami iš šalies galinčius tai daryti. Mokyklos bendruomenę sudaro apie 190 šeimų, tad išsidalinus sumą išeina ~1850 Eur šeimai. Suprantama, kad ne visų galimybės vienodos. Todėl labai skatiname tuos, kurie turi didesnes galimybes, prisidėti didesne suma. Na, o kas gali prisidėti kukliau, irgi labai laukiame – kiekvieno mūsų indėlis yra labai svarbus! Pinigų reikia jau nuo šiandien. Rekonstrukcija vyks visus 2019 metus, todėl nuolat informuosime apie surinktas lėšas, nuveiktus darbus ir priminsime, kokiais būdais kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad mokykla taptų jaukesnė ir modernesnė.

Po rekonstrukcijos nebeliks tokių prieblandos zonų
Reknostrukcija tikrai būtina. Pastato II korpusas neatitinka bendruomenės poreikių.

PRADEDAME NAUJĄ MOKYKLOS MODERNIZAVIMO ETAPĄ

Norime informuoti ir pasidžiaugti, kad mūsų mokykla gavo ES finansavimą projekto „Efektyvus mokymo erdvių pritaikymas įvairiapusiškam ugdymui“ įgyvendinimui. Bendra projekto vertė 322 172 eurų, mokyklos prisidėjimas – 25,1 proc. (80 865 eurų).

Projekto tikslas - padidinti esamų erdvių panaudojimo efektyvumą modernizuojant turimą įrangą ir susijusią infrastruktūrą: išnaudoti bendrąsias erdves (koridorius ir fojė), jose įrengiant darbo vietas mokinių savarankiškam mokymuisi, o atlaisvėjusias klases paversti specializuotais kabinetais, šiuolaikiškos įrangos ir baldų sprendimais pritaikyti jas projektiniam darbui, įsigyti mokymo priemonių gamtos mokslų, technologijų, IT pamokoms, maksimaliai išnaudoti mokyklos sporto salę - pritaikyti ją teatrui, projektams, renginiams (įrengti garso, apšvietimo sistemas, užtamsinti langus, įsigyti mobilią pakylą, lengvai transportuojamų kėdžių žiūrovams).

Šis projektas – viena iš artėjančio Vilniaus Valdorfo mokyklos modernizavimo projekto dalių. Kita dalis – mokyklos pastato II korpuso rekonstrukcija. Jau atlikti šio korpuso šiltinimo darbai, toliau bus vykdomas vidaus patalpų ir inžinerinių tinklų atnaujinimas. Rekonstrukcija būtina norint sudaryti geresnes mokymosi sąlygas mokyklos bendruomenei, optimizuoti mokyklos erdves, skirtas mokymuisi, maitinimui, poilsiui ir savarankiškam darbui. Antroji svarbi priežastis, kodėl būtina rekonstruoti antrąjį mokyklos korpusą – patalpų įrengimas ir pritaikymas naujai įrangai, kurią planuojame įsigyti per ES projektą. Bendra II korpuso rekonstrukcijos sąmata yra 300 000 eurų. Pagal jau parengtą II korpuso rekonstravimo techninį projektą numatoma: rekonstruoti šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų šalinimo sistemas, elektros tinklus, įrengti apsaugos ir automatinę gaisro aptikimo sistemas bei atlikti patalpų remontą - bus keičiamas išplanavimas: naujai įrengiami tualetai, 2-ame aukšte atsiras holas, prasiplės valgyklos erdvė ir kt.

Planuojama iki 2019 metų paruošti specifikacijas rekonstrukcijos darbų pirkimui, sausį pradėti viešųjų pirkimų procedūras, o gegužės mėnesį pradėti statybos darbus.

Vienas iš aktualiausių artėjančio Vilniaus Valdorfo mokyklos modernizavimo projekto klausimų – finansinis. II korpuso rekonstrukcijai reikiamų lėšų planuojama skolintis iš bendruomenės narių, įmonių, taip pat prašysime paramos iš įvairių šaltinių. Visi, turintys kitų finansavimo pasiūlymų/idėjų, kviečiami išsakyti juos mokyklos administracijai, tel. (8 5) 213 7041, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Mokyklos rekonstrukcija: rezultatai ir perspektyvos

Prieš ketverius metus pradėjusi pastato rekonstrukciją šį rudenį Vilniaus Valdorfo mokykla džiaugiasi galėdama padėti tašką pirmojo etapo pabaigoje.

Pirmasis etapas – tai I-ojo mokyklos korpuso atnaujinimas pagal ES ir mokyklos bendrai finansuotą projektą „Vilniaus Valdorfo mokyklos pirmojo korpuso rekonstrukcija“. Projektas buvo parengtas pagal 2007-2013 metų Sanglaudos veiksmų programos 2 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonę VP3-2.2-ŠMM-21-K „Nevalstybinių bendrojo lavinimo mokyklų ir valstybinių bendrojo lavinimo mokyklų, vykdančių meninio ugdymo programas, infrastruktūros plėtra“.

Projekto finansavimo šaltiniai

Nr. Pavadinimas Suma LTL Suma EUR %
1. ES struktūrinių fondų parama 2.018.421,90 Lt 584.575,38 € 70,24 %
2. Mokyklos finansuojama dalis 855.000,00 Lt 247.625,11 € 29,76 %
VISO: 2.873.421,90 Lt 832.200,49 €

Mokyklos finansuojama dalis

Nr. Pavadinimas Suma LTL Suma EUR %
1. Mokyklos tėvų indėlis 218.513,00 Lt 63.285,74 € 25,57 %
2. Mokyklos nuosavos lėšos 394.791,00 Lt 114.339,37 € 46,17 %
3. Software AG Stiftung parama 172.640,00 Lt 50.000,00 € 20,19 %
4. FE R.Steiners e.V. parama 69.056,00 Lt 20.000,00 € 8,07 %
VISO: 855.000,00 Lt 247.625,11 €

Pirmojo etapo rezultatai:

  1. Apšiltintas I-asis mokyklos korpusas.
  2. Renovuoti I-ojo korpuso 1 ir 2 aukštai (1300 kv. m.).
  3. Renovuotas ir ugdymui pritaikytas I-ojo korpuso cokolinis aukštas (878 kv. m.): jame įrengti 4 kabinetai technologijoms, kompiuterių klasė, pagalbinės patalpos, sanitariniai mazgai.
  4. Renovuotos I-ojo korpuso šildymo, vandentiekio, nuotekų ir elektros sistemos.
  5. Jungiamojoje pastato dalyje pastatytas priestatas (148 kv. m.), kuriame įsikūrė administracija ir mokytojų kambarys.
  6. Kieme įrengta nauja betoninių trinkelių danga.
  7. Įsigyta naujų baldų: mokyklinių suolų – 138 kmpl., mokyklinių lentų – 9 vnt., įvairių lentynų ir spintų – 43 vnt., specialių darbastalių technogijoms – 13 vnt., kėdžių – 69 vnt., darbo stalų – 10 vnt.
Atsinaujinusią mokyklą galite pamatyti nuotraukų galerijoje.

Vilniaus Valdorfo mokyklos rekonstrukcija tęsiasi. Ne už kalnų ta diena, kada nebereikės eiti sportuoti į kitą mokyklą, šokti koridoriuose, o spektaklius žiūrėti sausakimšoje klasėje, nes antrasis rekonstrukcijos etapas jau vyksta – statoma salė. Statomame priestate bus įrengta 260 kv.m. universali salė, 83 kv.m. euritmijos salė, 56 kv. m. dailės kabinetas, kitos ugdymui skirtos patalpos. Priestato statybą (800.000 Lt) finansuoja mokykla.

Tikimės, kad netrukus ateis laikas ir II-ojo korpuso atnaujinimui - trečiajam rekonstrukcijos etapui. Pagal parengtą techninį projektą planuojama atnaujinti 1232 kv. m. ploto. Mokyklos bendruomenė aktyviai ieško finansavimo šio etapo įgyvendinimui, kurio vertė yra apie 2,2 mln. Lt.

Mokyklos dar laukia dideli iššūkiai, tačiau tai, kas padaryta, įkvepia, suteikia pasitikėjimo, skatina nenuleisti rankų ir siekti daugiau. Nors atsinaujinusia mokykla labiausiai džiaugiasi mokyklos bendruomenė, tačiau tikimės, kad naujas, spalvingas statinys papuoš ir vis labiau modernėjantį Vilniaus miestą.

Mokiniai kviečia: remkite salės statybas!

Mokykla be salės neįsivaizduojama

Mūsų mokykloje kiekviena klasė kasmet pastato po vieną ar keletą vaidinimų. Vyresniųjų klasių mokiniai imasi rimtų kūrinių, tokių kaip Moljero „Tariamas ligonis“, Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Romeo ir Džiuljeta“, Šolomo Aleichemo „Smuikininkas ant stogo“, Sauliaus Šaltenio „Riešutų duona“, Juozo Grušo „Meilė, džiazas ir velnias“, ir į savo spektaklius sutraukia visą bendruomenę ir ne tik. Kai kurie žiūrovai teigia, kad Valdorfo mokyklos mokinių spektakliai yra rimti scenos pastatymai, į kuriuos jie mielai eina ir dar gi atsiveda savo draugus.

Geriems spektakliams reikalinga gera scena ir salė. O kur dar galimybė sportuoti, švęsti mokyklos tradicines šventes (Vasario 16-ąją, Kalėdų mugę, Pavasario šventę ir kt.), susitikti bendruomenei? Mokykla be salės neįsivaizduojama!

2013 m. gruodį mokykloje buvo nutarta pradėti naują pastato rekonstrukcijos etapą – statyti salę. Statybos leidimas salei yra išduotas pagal UAB „JP architektūra“ parengtą techninį projektą. Rangos darbus vykdo statybinė įmonė UAB „Irdaiva“. Salės statybos kaina – 743 512 Lt. Į kainą neįskaičiuota salės įranga: scenos įranga, kėdės, akustika.

Kaip galėtumėte paremti mūsų mokyklos salės statybą, skaitykite čia.

Mokyklos II-ojo korpuso rangos darbų pirkimas

Vilniaus Valdorfo mokykla planuoja įgyvendinti projektą „Viešosios įstaigos „Vilniaus Valdorfo mokykla“ pastato atnaujinimas (modernizavimas), sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas“ pagal Klimato kainos specialiosios programos priemonę „Visuomeninės paskirties pastatų atnaujinimas (modernizavimas), sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas“ ir numato įsigyti Vilniaus Valdorfo mokyklos antrojo korpuso rekonstrukcijos rangos darbus. Informacija apie pirkimą pateikiama adresu https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/

Mes statome salę!

Nors mokyklos rekonstrukcija vyksta ne taip sparčiai, kaip norėtųsi, visgi darbai statybose yra ženkliai pasistūmėję į priekį. Pirmas ir antras aukštai yra iš esmės pabaigti, šiuo metu šalinami trūkumai. Pagrindiniai darbai vyksta rūsyje ir priestate. Kad mokiniai galėtų sugrįžti į naujas klases, dar turi būti įrengtas pagrindinis įėjimas ir sutvarkytas kiemas, t.y. išklotos trinkelės. Statybininkai mums žada šiuos darbus padaryti per lapkričio mėnesį.

Taigi 1-6 klasės po atostogų dar lieka mokytis Sietuvos mokykloje.

Toliau nuosekliai dirba mokyklos rekonstrukcijos grupė Resta, kurios nariais yra mokinių tėvai ir administracija. Kiekvieną antradienį vyksta Restos, rangovo atstovų ir techninės priežiūros susitikimai, kuriuose aptariama situacija ir ieškoma mokyklai palankiausių sprendimų. Restos nuomone, norėdami pasistatyti salę, turime nesustoti. Jei pastatytume bent „dėžutę“, taptume patrauklesni rėmėjams ir investuotojams. Tikime, kad jeigu kažką darysime patys, atsivers ir naujos galimybės. Viena iš galimybių – LAAIF projektas, kuris finansuotų visos mokyklos, tame tarpe ir salės, šiltinimą (yra pateikta paraiška, laukiame atsakymo). Restai pasiūlius ir mokyklos valdymo grupei  - Koordinacinei grupei – pritarus buvo nutarta pratęsti sutartį su dabartiniu rangovu salės statybai. Darbai turėtų būti baigti iki kitų mokslo metų pradžios.

Mes statome salę!

Keletas nuotraukų, už kurias dėkojame Konstantinui Karašauskui.

Rekonstrukcija prasidėjo!

Iškart po Naujųjų metų mokyklos pastate Geležinio Vilko g. 23 prasidėjo rekonstrukcijos darbai. Sausio 2 dieną į mokyklą gausiai sugužėję tėveliai ir mokiniai greitai iškraustė pirmąjį korpusą: 1-5 klasių suolus ir būtiniausią inventorių išvežė į „Sietuvos“ vidurinę mokyklą, kur mus maloniai priėmė ir sudarė sąlygas mokytis šį pusmetį, kitų kabinetų daiktus pernešė į antąjį pastato korpusą. Tą pačią dieną pasirodė ir ryžtingai nusiteikę statybininkai, kurie ėmėsi pastato ardymo darbų.

Kaip dabar atrodo mokyklos pirmasis korpusas, galite pamatyti šioje nuotraukų galerijoje.

Mokyklos rekonstrukcijos naujienos

Nors rekonstrukcijos darbai mokyklos pastate dar nevyksta, jie tikrai vyksta specializuotose darbo grupėse. Labai tikimės, kad netrukus ims rūkti statybų dulkės.

Skaityti daugiau...

Kaip mums sekasi rinkti lėšas mokyklos rekonstrukcijai?

Mokykla yra įsipareigojusi rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui skirti 15 proc. visų reikalingų lėšų, t.y. 356 192 Lt.

Į rekonstrukcijos fondą jau esame paskyrę 43 500 Lt iš sutaupytų mokyklos lėšų, kurias mums per keletą metų pervedė Esseno (Vokietija) Valdorfo mokykla. Centrinė projektų valdymo agentūra jau kompensavo dar pernai patirtas mokyklos išlaidas pastato pamatų ekspertizei, t.y. 5656 Lt. Netrukus rekonstrukcijos fondą papildė ir pirmoji mūsų bendruomenės narių parama - 5880 Lt. 

Šiandien rekonstrukcijos fonde turime 79 000 Lt (22 proc. reikalingų surinkti lėšų).

Skaityti daugiau...