Ką svarbu žinoti, jei Jūsų vaikas dar nepažįsta raidžių arba jau pats įveikė „Harį Poterį“?

Ruošimasis Valdorfo mokyklos pirmajai klasei ir skaitymas: ką svarbu žinoti, jei Jūsų vaikas dar nepažįsta raidžių arba jau pats įveikė „Harį Poterį“?

Vykstant prašymų mokytis Valdorfo pedagogikos mokyklose priėmimui, dalis tėvų klausia: ar į pirmąją Vilniaus Valdorfo mokyklos klasę gali ateiti visai neskaitantys vaikai? O dalis šeimų – priešingai, susirūpinusios, ar nenuobodžiaus jų dukra ar sūnus, jei pirmoje klasėje vėl mokysis raidžių, nors namuose jau pats skaito storas knygas?

Skaityti daugiau...

Susitikimas su būsimųjų pirmokų šeimomis

Susitikimas su būsimųjų pirmokų šeimomis

Norintys apsilankyti Vilniaus Valdorfo mokykloje ir susipažinti su čia dirbančiais pedagogais, kviečiami sausio 19 dieną, ketvirtadienį, atvykti į susitikimą, skirtą būsimųjų pirmokų šeimoms. Susitikimo pradžia – 18.30 val, trukmė – apie pusantros valandos.

Susitikimo metu turėsite progą pasivaikščioti po mokyklą, pamatyti pradinukų klases. Tuomet euritmijos salėje vyks trumpa paskaita apie Vilniaus Valdorfo mokyklą ir jos ugdymo ypatumus. Bus galimybė užduoti rūpimus klausimus.

Registracijos į susitikimą nėra, laukiame atvykstant. Šis renginys skirtas suaugusiems - tėvams, globėjams.

Facebook renginio nuoroda.

Iki 2023 metų sausio 31 dienos vyksta bendras 2023 metų būsimų pirmokų priėmimą į visas tris Vilniuje veikiančias Valdorfo pedagogikos mokyklas – Vilniaus Valdorfo mokyklą, Vilniaus Valdorfo Žaliąją mokyklą, Vilniaus Valdorfo Atvirąją mokyklą.

Daugiau informacijos apie priėmimą rasite čia.

Vilniaus Valdorfo mokykloje – jau antra šeimos karta: „Norisi čia sugrįžti“

Lietuvoje daugėja šeimų, kurių sprendimą leisti vaikus į Valdorfo mokyklą galima vadinti iš kartos į kartą perduodama tradicija.
Mykolas ir Ieva Jovaišai – Vilniaus Valdorfo mokyklos pirmosios ir antrosios laidos absolventai. Praėjus keliolikai metų po mokyklos baigimo, į pažįstamas klases jie ateina kaip mokinių tėvai. Jovaišų dukra Rugilė šiemet eina į Vilniaus Valdorfo mokyklos trečiąją klasę, o sūnus Motiejus - jau pirmokas.
Šeima pasakoja savo patirtį ir komentuoja populiarius stereotipus apie Valdorfo mokyklas.

Skaityti daugiau...

Priėmimas į Vilniaus Valdorfo mokyklą!

Priėmimas į 2022 metų pirmą klasę yra pasibaigęs, tačiau galite užpildyti prašymo formą ir atsiųsti ją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. – būsite įtraukti į laukiančiųjų sąrašus.

Priėmimo prašymo forma atsisiuntimui: 202201_Priėmimo_anketa_Vardas_Pavardė

Dokumentus, į einamųjų kalendorinių metų rugsėjo pirmąją klasę, priimame tų metų sausio mėnesį. T.y. 2023 metų sausį priimsime dokumentus į 2023 rugsėjo pirmąją klasę. Dokumentus priimame tik einamaisiais metais, pateikti prašymą į mokyklą prieš keletą metų - galimybės nėra.


Priimant į pirmą klasę pirmenybė teikiama vaikams:


- kurių tėvai laiku pateikė prašymą,
- mokykloje jau turintiems brolių/ sesių/ dirbančių tėvų,
- iš motyvuotos mokytis būtent mūsų mokykloje šeimos,
- baigusiems Valdorfo darželius.

Priimant į mokyklą vertinama vaikų branda, o ne jų gebėjimai, pripažįstant, kad kiekvienas yra vertingas toks, koks yra. Taip pat atsižvelgiama į tai, kiek klasėje gali mokytis specialiųjų poreikių turinčių vaikų.

Pirmenybė negarantuoja priėmimo į mokyklą. Pavyzdys – broliai ir sesės gali būti nepriimti, atsižvelgiant į vaiko būseną, bendradarbiavimo su šeima patirtį.


Priėmimas į kitas klases.

Į kitas klases priimame mokinius tik esant laisvai vietai. Laisva vieta gali atsirasti mokiniui išėjus iš mokyklos – retai, bet mokinių kaita mokykloje vyksta.

Prašymo pateikimas:

El. paštu – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. atsiųskite laisvos formos prašymą – motyvacinį laišką (būtinai nurodant telefono numerį), būsite įtraukti į laukiančiųjų sąrašus.

Vienas iš pagrindinių kriterijų priimant vaiką į mokyklą – yra motyvacija tapti būtent Vilniaus Valdorfo mokyklos bendruomenės dalimi.

Esant galimybei priimti naują mokinį į klasę, klasės mokytojai susipažįsta su laukiančiųjų sąraše esančiais prašymais, atrinktus kandidatus prašo užpildyti anketą, kviečia į pokalbį.

Susisiekiama tik atsilaisvinus vietai ir tik mokytojams nusprendus pasikviesti šeimą į pokalbį. Pokalbis nėra priėmimo į mokyklą garantija. Sprendimas dėl priėmimo vyksta pokalbiams pasibaigus. Apie sprendimą šeimai praneša klasės mokytojai.

Nesant galimybės priimti Vilniaus Valdorfo mokykloje kviečiame pasidomėti kitomis Valdorfo mokyklomis Vilniuje: Vilniaus Valdorfo Žalioji mokykla , Vilniaus Valdorfo Atviroji mokykla.