Kokia Advento prasmė?

advento_spirale1

Kokia Advento prasmė? Ką simbolizuoja žvakė, trys Išminčių dovanos? Ar tikrai sulauksime Kalėdų? Į tokius klausimus pamėginome rasti atsakymus gruodžio 10 dieną drauge su viešnia iš Talino Kati Kolk.

Bibliniais laikais, regis, visi žinojo, kaip pasitikti TAI, kas ateina. Žinojo, tikėjo ir mokėjo laukti. Pasak Kati Kolk, visa žmonijos istorija iki Kristaus buvo Adventas – laukimo metas.

O kaip šiandien, pašėlusios skubos amžiuje? Galime švęsti Kalėdas kaip prisiminimą TO, kas įvyko prieš 2 tūkstančius metų. Arba galime švęsti atėjimą KAŽKO, kas keičia pasaulį čia ir dabar. Šiandien tik nuo manęs priklauso, kaip aš lauksiu, kaip išgyvensiu Adventą. Kalėdų stebuklas šiandien įvyksta kiekviename žmoguje. Arba neįvyksta.

Kad gimtų Jėzus, reikėjo ir žemiškųjų, ir dangiškųjų jėgų. Ir šiandien reikia. Sutvarkyta erdvė, uždegta žvakė, padengtas šventinis stalas – tai išorinė pagalba vidinėms žmogaus jėgoms sustiprinti. Jei paruošime vietos savyje – Kalėdos ateis – pažadėjo ir atsisveikino kunigė Kati Kolk.

Šeštoko mamos Jolitos įspūdžiai