Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Vasario 16-ąją Vilniaus Valdorfo mokyklos bendruomenė linksmai ir išradingai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės dieną. Lygiai 16 val. 16 min. visi sustoję ratu sugiedojome „Tautišką giesmę“. Po to daugiau nei valandą sukosi rateliai, buvo žaidžiami įvairūs žaidimai, skambėjo liaudies dainos.

Savo žinias apie Lietuvos istoriją, jos gamtą, įžymias vietas šventės dalyviai galėjo pasitikrinti viktorinoje. Į šį „proto mūšį“ labai azartiškai įsitraukė tiek vaikai, tiek suaugę. Džiugu, kad vaikai buvo lygiaverčiais komandų nariais ir galėjo atsakyti į dalį klausimų, nes sakė mokęsi to per pamokas. Štai Nojus iš 5 klasės ne kartą gelbėjo „Jautukų“ komandą. Tik jis vienas žinojo, kaip veikia Fuko švytuoklė ir kurioje vietoje Vilniuje ji yra, jis atpažino paveikslėlyje pavaizduotą grybą žvynabūdę ir puikiai paaiškino, kaip išgirdus griaustinį nustatyti, kokiu atstumu nuo jo trenkė žaibas. Pirmosios trys, daugiausiai balų surinkusios komandos, buvo apdovanotos saldžiais prizais, tačiau nenusiminė ir kiti, nes džiaugėsi daugiau sužinoję apie Lietuvą. Ir tikrai, viktorinos užduotys daugeliui sužadino smalsumą, nes atskleidė įdomių vietų, kurias verta pamatyti: tai Pasvalio šaltinis su požeminiais 20 metrų gylio dolomitų urvais, Šveicarija, Londonas, Venecija ir Paryžius – visi šie vietovardžiai viename Jonavos rajone, seniausi Lietuvoje veikiantys Kretingos vargonai, Apuolės piliakalnis – seniausia gyvenvietė paminėta rašytiniuose šaltiniuose, Bilionių piliakalnis - laiptuotos piramidės formos piliakalnis, spėjama legendinių Pilėnų vieta bei Sudervės bažnyčia su unikaliu taisyklingos formos kupolu.

Neliko nepastebėti ir „lietuviškiausiai“ pasipuošę šventės dalyviai. Už išmonę jiems taip pat buvo skirti prizai.

Manau, kad ši šventė tai gyvas, neformalus, linksmas ir kūrybingas svarbaus Lietuvai istorinio fakto paminėjimas bei puiki Lietuvos istorijos ir pilietiškumo pamoka visiems, tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.

Administratorė Giedrė