Rekonstrukcija prasideda!!!

Mokyklos pastato II korpuso rekonstrukcija jau prasideda

2019 metus Vilniaus Valdorfo mokykla pasitiko su naujais iššūkiais, kuriems įgyvendinti reikia visų mūsų – bendruomenės narių – pagalbos. Šiemet ne tik švenčiame Valdorfo pedagogikos šimtmetį, bet ir pradedame mokyklos pastato II korpuso rekonstrukciją. Kad ji įvyktų, turime suremti pečius.

Ką slepia graži II korpuso išorė?

Jau praėjusius mokslo metus (2017–2018) mūsų mokyklos pastato II korpusas pasitiko apšiltintas. Buvo sudėti 2 kamerų ir 3 stiklų langai, apšiltintas stogas bei sienos, atlikta apdaila. Dėl to besimokantieji II korpuse net ir šalčiausiomis žiemos dienomis jautėsi komfortiškai. Ir mokytojai, ir mokiniai vienbalsiai sutinka, kad mokytis tapo daug šilčiau ir patogiau.

Tačiau graži II korpuso išorė slepia ne tokį gražų vidų. Todėl visos mūsų mokyklos laukia naujas iššūkis – pilna antro korpuso renovacija. Ji yra neišvengiama. Rekonstrukcija būtina norint sudaryti geresnes mokymosi sąlygas mokyklos bendruomenei, optimizuoti/pritaikyti mokyklos erdves, skirtas mokymuisi, maitinimui, poilsiui ir savarankiškam darbui. Tik įgyvendinus rekonstrukciją, mokykla bus įvykdžiusi įsipareigojimus Vilniaus miesto savivaldybei ir užsitikrins pastato nuomos sutartį iki 2035 metų.

Pastato II korpusui rekonstrukcija būtina
Pastato II korpusas po rekonstrukcijos pagražės ir taps jaukesnis

Rekonstrukcijos darbų viešasis pirkimas

Šiuo metu jau paskelbtas rekonstrukcijos darbų viešasis pirkimas. Planuojama, kad rangovas paaiškės balandžio mėnesį, o statybos darbai prasidės gegužę. Šiai rekonstrukcijai reikia surinkti 300 000 eurų, todėl būtina kiekvieno iš mūsų finansinė pagalba, suteikiant mokyklai paskolas kuo mažesnėmis palūkanomis ir kuo ilgesniam terminui.

Atlikta tėvų apklausa

Sausio ir vasario mėnesiais buvo atlikta mokyklos tėvų apklausa apie skolinimo mokyklai galimybes. Sulaukėme net 66 atsakymų - užpildytų anketų. Iš atsakiusių beveik du trečdaliai pažymėjo, kad gali skolinti mokyklai! Ačiū! Labai džiugina tai, kad pusė atsakiusiųjų skolintų pinigus mokyklai be palūkanų.

Paskola mokyklai

Kiekvieno iš mūsų indėlis yra be galo svarbus ir vertingas. Kviečiame šeimas rinktis joms priimtinas paskolos formas: beprocentes paskolas mokyklai arba paskolas su procentais. Paskolą suteikti galite jūsų norimam laikotarpiui, pageidautina – 5-10 metų, tačiau galima ir trumpesniam laikui. Iškilus būtinybei tėvai gali susigrąžinti paskolą anksčiau termino – paskolos sąlygos lanksčios. Ką daryti, jeigu apsisprendėte suteikti paskolą mokyklai?

3 paprasti žingsniai:

1. Pasirašoma sutartis su mokykla dėl paskolos suteikimo, sutartyje aiškiai įvardijama suma, terminas, palūkanos.

2. Į mokyklos sąskaitą pervedama sutarta suma, skirta mokyklos II korpuso rekonstrukcijai.

3. Pasibaigus sutarties terminui, paskolinti pinigai grąžinami šeimai.


Dėl sutarties sudarymo kreipkitės į mokyklos administraciją tel. (8 5) 213 7041 arba el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. . Taip pat prašome perduoti šią informaciją ir savo giminaičiams, draugams ar pažįstamiems, kurie gali ir nori prisidėti prie Valdorfo mokyklos gerovės ir jos ateities.

Kiti finansavimo šaltiniai

Vienas iš aktualiausių artėjančio Vilniaus Valdorfo mokyklos modernizavimo projekto klausimų – finansinis. II korpuso rekonstrukcijai reikiamų lėšų planuojama skolintis iš bendruomenės narių, įmonių, taip pat prašysime paramos iš įvairių šaltinių. Tikimės, kad didelę dalį reikiamos sumos pavyks surinkti mokyklos bendruomenės pastangomis. Mokykla aktyviai ieško ir kitų finansavimo šaltinių. Paramos kreipiamasi į vertybinius bankus bei į „Software AG Stiftung“, kuri suteikia finansinę pagalbą Valdorfo iniciatyvoms. Visi, turintys kitų finansavimo pasiūlymų/idėjų, kviečiami išsakyti juos mokyklos administracijai, tel. (8 5) 213 7041, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Dabar valgykloje netelpa norintys pavalgyti. Po rekonstrukcijos bus geriau.

Moderni įranga ir atsinaujinusios klasės

Norime informuoti ir pasidžiaugti, kad mūsų mokykla laimėjo naujos įrangos ir ugdymo priemonių įsigijimui skirtą projektą „Efektyvus mokymo erdvių pritaikymas įvairiapusiškam ugdymui“. Bendra projekto vertė – 322 172 eurų, iš jų 241 307 eurų – ES struktūrinių fondų lėšos ir 80 865 eurų – mokyklos nuosavos lėšos (šiuos pinigus mokykla yra sutaupiusi).

Projekto įgyvendinimas jau prasidėjo. Pirmoji įranga jau pasiekė mūsų mokyklą. Štai Mokytojų kambaryje jau stovi naujas spalvotas kopijavimo aparatas – jį jau spėjo išbandyti dailės mokytojai, kuriems itin patogu spausdinti meno kūrinių reprodukcijas, akyliausieji jau pastebėjo, kad mokyklos skelbimų lentoje atsirado daugiau spalvotų skelbimų.

Jeigu užsuksite į užsienio kalbos kabinetą pirmame aukšte, pamatysite, kad jame jau sumontuotos erdvios lentynos mokyklos bibliotekai, nupirktos iš šio projekto lėšų.

Naujas spalvotas spausdintuvas pasitarnaus dailės istorijos ir kitoms pamokoms
Naujosios bibliotekos lentynos

Viena svarbiausių šio projekto dalių – daugiafunkcinės salės įrengimas. Planuojama didžiausią mokyklos salę (260 kv.m.) pritaikyti ne tik sportui, bet ir mokinių spektakliams, koncertams, bendruomenės renginiams. Numatyta įsigyti mobilią sceną, įrengti teatrinius prožektorius bei garso sistemą, užtamsinti langus. Bus nupirkta 240 vnt. kėdžių žiūrovams, kurias patogu transportuoti pritaikytais vežimėliais. Vienas iš labai lauktų pirkinių – švieslentė, kuri naudojama sporto varžybose, jau sumontuota salėje ir veikia! Be to, sporto užsiėmimams jau nupirkti „ožys“ ir tiltelis, čiužiniai.

Atsinaujins ir šalia esanti teatro repeticijų salė (euritmijos salė), kurioje bus įrengtos naujos kulisinės užuolaidos bei apšvietimas.

Nupirkti sporto įrenginiai (ožys)
Naujoji švieslentė

Siekiant patalpų panaudojimo efektyvumo dalis mokymo klasių pavirs specializuotais kabinetais, t. y., šiuo metu ten esantys mokinių asmeniniai daiktai suras sau vietą naujose spintelėse, kurios bus pastatytos bendrose erdvėse, o atlaisvintuose kabinetuose įsikurs naujos fizikos, biologijos (mikroskopai, kaukolių modeliai), informacinių technologijų (robotai-konstruktoriai) mokymo priemonės, kompiuteriai.

Planuojama įsigyti 30 vnt. nešiojamų kompiuterių, kurie bus naudojami mokinių projektiniam ir savarankiškam darbui. Specializuotuose kabinetuose ir mokymo klasėse bus įrengti projektoriai, nauji mobilūs suolai sudarys geresnes galimybes grupiniam darbui. Bendrosios mokyklos erdvės bus išnaudotos mokinių savarankiškam mokymuisi: II aukšto hole minkštų ir funkcionalių baldų pagalba bus sukurtos jaukios darbo vietos mokiniams.

Technologijų kabinete bus sumontuota dulkių surinkimo sistema, įsigyta naujų priemonių juvelyrikai, kalvio įrankių, įvairių įrankių medžio ir metalo darbams. CNC frezavimo staklės sudarys galimybę mokiniams praktiškai pritaikyti programavimo įgūdžius ir sukurti kokybiškus įvairaus dizaino gaminius.

Naujomis ugdymo priemonėmis pasipildys ir menų klasės. Dailės kabinetui bus nupirkti stalai su pakreipiamu paviršiumi, molbertai, modeliavimo stovai, hole bus įrengtas tinkamas mokinių kūrybinių darbų ekspozicijos apšvietimas. Nauji muzikos instrumentai – klasikinės ir elektrinės gitaros, violončelė, būgnų komplektai ir net ksilofonas - bus naudojami tiek muzikos pamokose, tiek ir savarankiškiems mokinių muzikos projektams.

Šis laimėtas įrangos įsigijimo projektas – dar viena svarbi priežastis, kodėl būtina kuo greičiau rekonstruoti mokyklos pastato II korpusą, pritaikant jį modernių klasių ir erdvių įrengimui.

Sporto salėje numatyta didelė pertvarka

Kartu mes galime daug!

Vilniaus Valdorfo mokykla prieš 24 metus buvo įkurta iniciatyvių tėvų atkaklumo dėka. Ilgas ir kruopštus darbas, finansinės tėvų paskolos padėjo atlikti rekonstrukciją mokyklos pastato I korpuse. Šiandien tik archyvinėse nuotraukose galima pamatyti, kokiomis sunkiomis sąlygomis mokėsi anuomet mūsų vaikai I korpuse. Panašiai toks pat morališkai pasenęs ir neatitinkantis poreikių šiandien yra mokyklos pastato II korpusas. Suremkime pečius, nelikime abejingi ir puoselėkime vieną svarbiausių Valdorfo mokyklos vertybių – bendruomeniškumą. 2019 metais švenčiame Valdorfo pedagogikos šimtmetį. Tai dar viena proga pasakyti sau ir kitiems – „Kartu mes galime daug!“

SVARBU!

Rekonstrukcijai reikiamus 300 000 eurų turime surinkti bendromis jėgomis – skolindami, dovanodami arba atvesdindami iš šalies galinčius tai daryti. Mokyklos bendruomenę sudaro apie 190 šeimų, tad išsidalinus sumą išeina ~1850 Eur šeimai. Suprantama, kad ne visų galimybės vienodos. Todėl labai skatiname tuos, kurie turi didesnes galimybes, prisidėti didesne suma. Na, o kas gali prisidėti kukliau, irgi labai laukiame – kiekvieno mūsų indėlis yra labai svarbus! Pinigų reikia jau nuo šiandien. Rekonstrukcija vyks visus 2019 metus, todėl nuolat informuosime apie surinktas lėšas, nuveiktus darbus ir priminsime, kokiais būdais kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad mokykla taptų jaukesnė ir modernesnė.

Po rekonstrukcijos nebeliks tokių prieblandos zonų
Reknostrukcija tikrai būtina. Pastato II korpusas neatitinka bendruomenės poreikių.