Vilniaus Valdorfo mokykloje – jau antra šeimos karta: „Norisi čia sugrįžti“

Lietuvoje daugėja šeimų, kurių sprendimą leisti vaikus į Valdorfo mokyklą galima vadinti iš kartos į kartą perduodama tradicija.
Mykolas ir Ieva Jovaišai – Vilniaus Valdorfo mokyklos pirmosios ir antrosios laidos absolventai. Praėjus keliolikai metų po mokyklos baigimo, į pažįstamas klases jie ateina kaip mokinių tėvai. Jovaišų dukra Rugilė šiemet eina į Vilniaus Valdorfo mokyklos trečiąją klasę, o sūnus Motiejus - jau pirmokas.
Šeima pasakoja savo patirtį ir komentuoja populiarius stereotipus apie Valdorfo mokyklas.

Skaityti daugiau...

Priėmimas į Vilniaus Valdorfo mokyklą!

Priėmimas į 2022 metų pirmą klasę yra pasibaigęs, tačiau galite užpildyti prašymo formą ir atsiųsti ją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. – būsite įtraukti į laukiančiųjų sąrašus.

Priėmimo prašymo forma atsisiuntimui: 202201_Priėmimo_anketa_Vardas_Pavardė

Dokumentus, į einamųjų kalendorinių metų rugsėjo pirmąją klasę, priimame tų metų sausio mėnesį. T.y. 2023 metų sausį priimsime dokumentus į 2023 rugsėjo pirmąją klasę. Dokumentus priimame tik einamaisiais metais, pateikti prašymą į mokyklą prieš keletą metų - galimybės nėra.


Priimant į pirmą klasę pirmenybė teikiama vaikams:


- kurių tėvai laiku pateikė prašymą,
- mokykloje jau turintiems brolių/ sesių/ dirbančių tėvų,
- iš motyvuotos mokytis būtent mūsų mokykloje šeimos,
- baigusiems Valdorfo darželius.

Priimant į mokyklą vertinama vaikų branda, o ne jų gebėjimai, pripažįstant, kad kiekvienas yra vertingas toks, koks yra. Taip pat atsižvelgiama į tai, kiek klasėje gali mokytis specialiųjų poreikių turinčių vaikų.

Pirmenybė negarantuoja priėmimo į mokyklą. Pavyzdys – broliai ir sesės gali būti nepriimti, atsižvelgiant į vaiko būseną, bendradarbiavimo su šeima patirtį.


Priėmimas į kitas klases.

Į kitas klases priimame mokinius tik esant laisvai vietai. Laisva vieta gali atsirasti mokiniui išėjus iš mokyklos – retai, bet mokinių kaita mokykloje vyksta.

Prašymo pateikimas:

El. paštu – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. atsiųskite laisvos formos prašymą – motyvacinį laišką (būtinai nurodant telefono numerį), būsite įtraukti į laukiančiųjų sąrašus.

Vienas iš pagrindinių kriterijų priimant vaiką į mokyklą – yra motyvacija tapti būtent Vilniaus Valdorfo mokyklos bendruomenės dalimi.

Esant galimybei priimti naują mokinį į klasę, klasės mokytojai susipažįsta su laukiančiųjų sąraše esančiais prašymais, atrinktus kandidatus prašo užpildyti anketą, kviečia į pokalbį.

Susisiekiama tik atsilaisvinus vietai ir tik mokytojams nusprendus pasikviesti šeimą į pokalbį. Pokalbis nėra priėmimo į mokyklą garantija. Sprendimas dėl priėmimo vyksta pokalbiams pasibaigus. Apie sprendimą šeimai praneša klasės mokytojai.

Nesant galimybės priimti Vilniaus Valdorfo mokykloje kviečiame pasidomėti kitomis Valdorfo mokyklomis Vilniuje: Vilniaus Valdorfo Žalioji mokykla , Vilniaus Valdorfo Atviroji mokykla.

Gera buvo susitikti Advento mugėje!

Šiandien mokykloje vėl kvepėjo imbieriniais meduoliais, liejamomis žvakėmis ir pinamais Advento vainikais. Čia vyko tradicinė mugė, kurios metu visi surenkami pinigai skiriami klasių projektams bei veikloms.

Tariame visiems dalyvavusiems "ačiū" ir linkime ramaus švenčių laukimo!

Konstantino Karašausko nuotraukos

Jurgitos Bieliūnienės nuotraukos

Mykolinės 2021

Emilijos Agurkytės nuotraukos